KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16821019
nr 1682 1019
Alekos Fassianos
(1935-2022), Grekland
Oljemålning, Alexandre Fassianos (f. 1935), Grekland. Signerad, påskrift A tergo "Gudrun" 1978. Olja på pannå, 41x29 cm, yttermått inklusive ram: 47x34 cm
Alekos Fassianos, grekisk målare född 1935, död 2022.
Utrop:
70.000 kr
Såld:
60.000 kr
onsdag 26 februari 2025
kl 07:54:15
100 kr
150 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
29.000 kr
29.500 kr
30.000 kr
31.000 kr
32.000 kr
33.000 kr
34.000 kr
35.000 kr
38.000 kr
39.000 kr
42.000 kr
43.000 kr
44.000 kr
45.000 kr
46.000 kr
47.000 kr
48.000 kr
49.000 kr
- Klassiska
26 feb
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Alekos Fassianos
Läs mer om Alekos Fassianos